O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Perła odzyskuje blask

Perła odzyskuje blask

Na kontynuację robót konserwatorskich parafia ZNMP otrzymała 350 tysięcy złotych dofinansowania z programu Ochrony Zabytków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    Tomaszowski kościół parafialny pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, zbudowany i uposażony z fundacji ordynata Tomasza Zamoyskiego w latach 1627-1629, przebudowany, odrestaurowany i powiększony w 1727r., w ciągu kilku wieków swego istnienia przetrwał wojny, najazdy, zamęty i burze, by w zasadniczo niezmiennej formie cieszyć dziś nasze oczy, jako najważniejszej klasy najcenniejszy zabytek drewnianej architektury sakralnej w Polsce. Jednak upływający czas pozostawia ślady i zniszczenia w tak nietrwałym materiale, jakim jest drewno użyte do budowy świątyni i tylko systematyczna troska, starania o pozyskiwanie środków finansowych oraz prowadzone prace, dzięki operatywności kustosza Sanktuarium – ks. prałata dra Czesława Grzyba, utrzymują świątynię w należytym stanie.
             W okresie ostatnich lat corocznie prowadzone są kompleksowe prace przy odrestaurowaniu wnętrza kościoła, a w tym prezbiterium, ścian wewnętrznych, sklepienia oraz polichromii. Przeprowadzono także gruntowną konserwację ścian zewnętrznych i przyziemia oraz odnowione zostały ściany tzw. skarbczyka.
W bieżącym roku na kontynuację robót konserwacyjnych tomaszowska parafia ZNMP pozyskała 350 tysięcy złotych dofinansowania  z programu Ochrony Zabytków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Fundusze te, powiększone o 5% wkład własny parafii, pozwolą na zrealizowanie niezbędnych prac w kaplicach bocznych oraz w nawie głównej i znajdujących się przy nich kolumnach. Dzięki temu tomaszowska parafia jeszcze przez długie lata będzie przynosić chwałę i zaszczyt miastu oraz jego mieszkańcom, jako prawdziwa perła zabytkowej architektury drewnianej.