O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.
Powołanie Zastępcy Burmistrza Miasta

Powołanie Zastępcy Burmistrza Miasta

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski w obecności naczelników Wydziałów powitał Panią Renatę Miziuk powołaną z dniem 1 września 2021 r. na Zastępcę Burmistrza Miasta Tomaszowa Lubelskiego.
Awans zawodowy nauczycieli

Awans zawodowy nauczycieli

W dniu 20 sierpnia 2020 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski, Przewodniczący Rady Miasta Tomaszów Lubelski Mirosław Fus oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Henryk Nowosad, w obecności dyrektorów szkół podstawowych i przedszkoli samorządowych z terenu Miasta Tomaszów Lubelski, wręczyli akty nadania na stopień nauczyciela mianowanego nauczycielom, którzy w wyniku postępowania egzaminacyjnego, przeprowadzonego w dniach 12-13 sierpnia 2021 r., uzyskali wyższy stopień awansu zawodowego. Nauczycielki złożyły ślubowanie nauczyciela mianowanego.
Erasmus+ R.O.A.D. – mobilność w Polsce 16-22.08.2021 r.

Erasmus+ R.O.A.D. – mobilność w Polsce 16-22.08.2021 r.

Od 1 września 2019 roku Prywatna Szkoła Podstawowa ICO w Tomaszowie Lubelskim realizuje projekt „ROAD – Reveal Other Available Directions” zatwierdzony przez Agencję Narodową Erasmus+. Projekty współpracy szkół (KA229), do których należy projekt „ROAD”, polegają na współdziałaniu szkół z różnych krajów nad wspólnym tematem, którym jest poszukiwanie innych dróg nauczania – edukacja pozaformalna. Biorą w nim udział, oprócz Prywatnej Szkoły Podstawowej ICO, również szkoły z: Grecji, Portugalii, Turcji, Włoch i Rumunii.
Potrzebna jest pomoc dla pogorzelców z Majdanu Górnego !

Potrzebna jest pomoc dla pogorzelców z Majdanu Górnego !

W wyniku wybuchu pożaru w Majdanie Górnym 24 sierpnia 2021 r. rodzina straciła dach nad głową ! Straty poniesione w wyniku tego zdarzenia losowego są ogromne. Ogień strawił cały budynek mieszkalny. Spaliło się wszystko, co było w środku. Gmina Tomaszów Lubelski wraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej podjęli działania organizacyjne mające na celu pomoc poszkodowanym. Jednak potrzeby są bardzo duże, a straty materialne poniesione przez poszkodowanych przekraczają ich możliwości finansowe.
Dziedzictwo kulturowe Roztocza - szkolenia!

Dziedzictwo kulturowe Roztocza - szkolenia!

Euroregion Roztocze zaprasza młode organizacje społeczne i członków grup nieformalnych do udziału w cyklu szkoleń dla potencjalnych beneficjentów projektu pn. „OBYWATELSKIE ROZTOCZE. Działania w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji Roztocza”.
Tomaszowska policja partnerem projektu przeciwdziałania przemocy w rodzinie „Od Przedszkola do Seniora”

Tomaszowska policja partnerem projektu przeciwdziałania przemocy w rodzinie „Od Przedszkola do Seniora”

Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Lubelskim po raz kolejny jest Partnerem Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia w Tyszowcach podczas realizacji projektu z zakresu tworzenia systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie powiatu tomaszowskiego. Realizatorem zadania i podmiotem wiodącym jest Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Tyszowcach.
101 rocznica Cudu nad Wisłą

101 rocznica Cudu nad Wisłą

W niedzielę 15 sierpnia, podczas przypadającego na ten dzień święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w całym kraju odbywały się uroczystości związane z obchodami 101. rocznicy bitwy warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą”. To również święto Wojska Polskiego i ogólnopolska edycja biegu „Tropem Wilczym”
Wizyta delegacji z Grzegorzewa

Wizyta delegacji z Grzegorzewa

W dniach 30 lipca - 2 sierpnia 2021 r. w Tomaszowie Lubelskim gościła delegacja z Grzegorzewa - miasta partnerskiego na Litwie. Wizyta została przeprowadzona w ramach projektu pt. „Budowanie i utrzymywanie solidarności w ważnych sprawach społecznych poprzez długofalową współpracę partnerską” zrealizowanego przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Programu Europa dla Obywateli
SZCZEPIMY SIĘ!

SZCZEPIMY SIĘ!

SZCZEPIMY SIĘ! (Film wewnątrz artykułu)
77 rocznica bitwy pod Osuchami

77 rocznica bitwy pod Osuchami

W nocy z 24/25 czerwca 1944 roku rozpoczęła się największa bitwa partyzancka w okupowanej Polsce, zwana „Bitwą nad Sopotem” lub „pod Osuchami”.
Jubileusz tomaszowskich diabetyków

Jubileusz tomaszowskich diabetyków

W listopadzie 2000 roku pojawiła się idea założenia stowarzyszenia ludzi chorych na cukrzycę w naszym mieście, a już w styczniu 2001r. odbyło się zebranie założycielskie, które zaowocowało powstaniem Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Tomaszowie Lubelskim
Rowerem dookoła Polski w szczytnym celu

Rowerem dookoła Polski w szczytnym celu

W dniu 17 czerwca 2021 r. do Tomaszowa Lubelskiego zawitał szczególny człowiek, Roman Ostrowski z Dębicy. Pan Roman podjął się wyjątkowego zadania objechania całej Polski na rowerze. Swoją wyprawę rozpoczął 1 czerwca w Rzeszowie a 17 czerwca swój przedostatni etap podróży zakończył w Tomaszowie, skąd po zanocowaniu wyruszy do Rzeszowa na metę swojej wyprawy.
Egzamin praktyczny na kartę rowerową z udziałem policjantów

Egzamin praktyczny na kartę rowerową z udziałem policjantów

Egzamin na kartę rowerową pomyślnie zaliczyło blisko 100 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Praktyczna część egzaminu odbyła się pod okiem tomaszowskich policjantów, którą poprzedził test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Wszystkim nowym cyklistom życzymy samych pozytywnych wrażeń z korzystania z jednośladów.
Narodowy Spis Powszechny

Narodowy Spis Powszechny

Od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany samodzielnie dokonać samospisu, poprzez wypełnienie formularza spisowego, dostępnego na stronie spis.gov.pl. Osoby, które nie posiadają komputera mogą samodzielnie się spisać korzystając ze stanowiska do samospisu, znajdującego się w urzędzie gminy.
Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą

Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Zamościu w dniach 19 i 27 maja br. zatrzymali 8 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw skarbowych w związku z nielegalnym obrotem wyrobami tytoniowymi.
Policjanci odwiedzili klasę mundurową

Policjanci odwiedzili klasę mundurową

Policjanci z tomaszowskiej komendy wspólnie z psem służbowym o imieniu Black odwiedzili liceum w Łaszczowie, gdzie przybliżyli zagadnienia związane z wykorzystaniem psa służbowego w codziennej służbie. Uczniowie klasy o profilu mundurowym z zaciekawieniem wysłuchali policjantów i możliwe, że w przyszłości zdecydują się na tę formę pełnienia służby w Policji.